19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Sarıkaya ilçesi kapalı spor salonunda çoşkuyla kutlandı. 

Kutlamalarda halk oyunları gösterisi, şiir dinletileri, Sarıkaya Belediyesi Taekwondo Kulübünün gösterileri, spor kurslarının hazırlamış oldukları gösterileri ve ödül töreni sunuldu. Yapılan gösteriler vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

Ödül töreninde ise ilçe genelinde düzenlenen voleybol turnuvasında 1. olan Sarıkaya Belediyesi birincilik kupasını Kaymakam Yasin Özcan' dan aldı. İkinci Double Cafe takımı ise kupalarını Garnizon Komutanı Adem Yeleğen' den aldılar. Üçüncü olan Tepedoğangücü takımına ise kupalarını Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel verdiler. Turnuvanın en centilmen takımı seçilen Kamugücü takımının ödülünü ise Cumhuriyet Savcısı Musa Erdem Altınhalka verdiler. 

Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel ayrıca turnuvada birinci olan Sarıkaya Belediyespor takımı adına şampiyonluk kupasını kaldıran sporcuları tebrik ederek her turnuvada aynı başarılı sonuçları beklediğini dile getirdi.

Ayrıca Başkan Açıkel gösterileri büyük beğeni toplayan Sarıkaya Belediyesi Taekwondo Kulübü sporcuları ve antrenörleri ile kutlamaların sonunda hatıra fotoğrafı çekinerek sporcularımızı gösterilerinden dolayı kutladı.