Sorgun’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi dolayısıyla Atatürk Anıtı ve İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda tören düzenlendi.

Atatürk Anıtı’nda başlayan törenin ardından şehit aileleri Kaymakamlık makamında kabul edilirken, akabinde şehitlik ziyaret edildi. Tören, Toki Mustafa Tekgül Anadolu Lisesi’nin hazırladığı salon programı ile son buldu.

Atatürk Anıtı’ndaki tören Kaymakamlık Makamı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başladı. Törende, Saygı Duruşu’nda bulunulup, İstiklal Marşı okunarak şanlı bayrağımız göndere çekildi. Çelenk töreninin ardından şehit aileleri Kaymakamlık makamında kabul edildi. 

ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLDİ
Tören kapsamında şehit ailelerinin de katılımıyla şehitlik ziyaret edilerek, dua okundu. Ardından prtotokol üyelerince şehit aileleri evlerinde ziyaret edildi. 

Tören, İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda Toki Mustafa Tekgül Anadolu Lisesi’nin hazırladığı programla devam etti. Okul öğrencilerinin güne özel şiir, şarkı ve gösterileri ayakta alkışlandı.