18. Dönem Mezunlarını Verdiler

Yozgat’ta 18 yıldır eğitim öğretim hayatını sürdüren Özel Ergin Koleji ortaokul 8’nci sınıf öğrencilerine mezuniyet gecesi düzenledi.
Yayınlanma tarihi: 13 Haziran 2015, Cumartesi günü, saat: 10:31

Yozgat Özel Ergin Koleji'nde düzenlenen programa, okul müdürü Oğuz Köker, okul öğretmenleri, öğrenci ve veliler katıldı. Program saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Okul Müdürü Oğuz Köker’in konuşmasıyla devam etti.

Bu özel ve anlamlı gecemize öğrencilerimizi geleceğe uğurlamak üzere düzenlemiş olduğumuz mezuniyet programımıza hoş geldiniz diyerek sözüne başlayan Okul Müdürü Oğuz Köker yapmış olduğu konuşmada; “1997 yılından beri Yozgatlılara hizmet veren Ergin Koleji özellikle gençliğin yozlaştığı ve ailelerin çocuklarına sahip çıkmakta zorlandığı günümüzde en büyük sermayesi evladı olan ve onların geleceğini düşünen ebeveynler  için büyük bir nimettir, büyük bir değerdir. Kurulduğu günden itibaren temel felsefe olarak yüksek karakterli, ahlaklı ve bilgiyle donanmış insanlar yetiştirmeyi hedef olarak seçen okulumuz yıllardır yetiştirdiği başarılı ve örnek öğrencilerle Yozgat'ımızın eğitim kalitesine ve toplum yapısına çok ciddi bir katkı sağlamıştır. Öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla açıldığı günden bu güne kadar fedakar ve çalışkan öğretmenlerimiz rehberliğinde bir çok başarıya da imza atmıştır. Uzun, yorucu, zahmetli, maddi ve manevi fedakarlıklarla dolu bu güne kadar getirilen bu sürecin meyvelerini bu akşam görmüş oluyoruz. Çocuklarımıza okulumuzda bilgi ve beceriyle beraber hayata hazırlama konusunda seviyeli bir eğitim verildi. Bu eğitimin güzel neticelerini öğrencilerimiz, bizler ve ebeveyn olan sizler hayatımızın ileri ki yıllarında göreceğiz inşallah. Öğrencilerimizi olaylar karşısında şaşırmayan, pes etmeyen, farklı görüşlere saygı gösteren hak ve adalet duygusuna sahip olarak yetiştirmeye özen gösterdik. Vatanını, milletini, mukaddesatını yücelten ve onlara önem veren, kendi milletini ve çevresini milletler arenasında en üst seviyeye çıkarmak için çalışan bir anlayışla yetiştirdik” dedi.

Öğrencilere seslenen Köker; sevgili öğrencilerimiz okulumuza mutlu veda etmek üzeresiniz. Sizleri fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmeye gayret ettik. Bu örnek bilim yuvasında eğitimcinin çok önemli bir aşağısında en güzel en iyi eğitim imkanları sizler için seferber edildi. Bu yuvayı hayatınız boyunca minnetle hatırlayacağınıza emin. Desteklerini ve yardımlarını hiçbir zaman bizden esirgemeyen yönetim kurulu üyelerimize okul aile birliğinde fedakarca çalışan öğretmenlerimize, okul personelimize, ciddi fedakarlıklarla çocuklarını okulumuzda okutan siz saygıdeğer velilerimize, okulumuzun açıldığı günden bu günlere gelmesine kadar emeği geçen bütün gönül dostlarına teşekkür ederim” diye konuştu.
Veliler adına konuşan Sündüz İbiş’te; Bu gün hepimiz için sevinç ve kıvanç günü çocuklarımız 8’nsi sınıfı bitirip liseye başlayacaklar.Bu günü yaşatan Rabbimize şükürler olsun. İki çocuğu da Özel Erginde eğitim gören bir anneyim. Bende bu okula emek veren öğretmen arkadaşlarım gibi bir emekçiyim, eğitimciyim. Bu gün hem evladı mezun olmuş bir annenin burukluğunu yaşıyorum, hem de emeklerinin karşılığını almış öğretmenlerin gururunu paylaşıyorum. Çünkü biliyorum ki biz öğretmenler sevgi elçileriyiz. Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barışın simgesiyiz.Öğretmen kutsalı öğretendir. Dil kutsallığını, vatan ve bayrak kutsallığını defterine işleyendir. Tüten bacalar, yükselen fabrikalar çözülen formülde göz nuru vardır. Fabrika onunla çalışır, toprak onunla yeşerir, istikbal onunla aydınlanır. İnsana yapılan yatırım en değerli ve en büyük yatırımdır. Evlatlarımız bu okulda birçok şeyler öğrendiler. Sevgiyi öğrendiler, şefkati öğrendiler, hürmeti öğrendiler. Kazanılan bir liranın bulunan beş liradan daha değerli olduğunu öğrendiler. Göz yaşlarının hiçbir zaman utanç olmadığını öğrendiler, Sadece rakamları, harfleri zamirleri, formülleri değil, güzel ahlakı öğrendiler.  Kıymetli öğretmenlerimiz çocuklarımıza en az bizim kadar gösterdiğiniz ilgiden dolayı bütün veliler adına teşekkür ederim. Onlara bazen anne, bazen baba oldunuz.Çocuklarımızı sokaklarda televizyon ve internetin etkilerinden gençliğin zararlı vesayetinden kitaplara, sanata, spora çağırdınız. Güzellikler üzerine bir medeniyet kurdunuz. Geceler tahtanız oldu gündüzler tebeşiriniz ve uzakları yakın ettiniz. Bizlere çocuklarımıza hakkınızı helal edin. Sevgili çocuklar bu güzel okulda okudunuz başarıyla mezun oldunuz.hem güzel ahlakınızla hem de başarılarınızla ailenizin gururu oldunuz. Bundan sonraki hayatınızda ailenizle birlikte mutlu ve huzurlu bir hayat temenni ediyorum.

Yozgat’ta bir çok başarıya imza atan sosyal faaliyetlerle daima örnek olan çocuklarımıza hizmet için gecesini gündüzüne katan Özel Ergin Eğitim Kurumu müdürüne, idarecilerine, öğretmenlerine, personellerine bütün samimiyetimle teşekkür ediyorum” diye söyledi.

Konuşmaların ardından 8’nci sınıf öğrencilerine sınıf öğretmenleri tarafından tek tek plaket tektim edildi. Okul müdürünce de 8’nci sınıf öğrencilerin öğretmenlerine plaket takdiminden sonra okul fuaye alanında kokteyl düzenlendi.

Etiketler: özel ergin   kolej   eğitim   mezun  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki