“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında şehitlik ziyareti gerçekleştirildi.

Yozgat Şehitliğindeki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra şehitler için Kuran-ı Kerim okundu. Ardından İl Müftüsü Salih Sezik şehitleri için dua etti.

Vali Kadir Çakır ve katılımcılar, şehitlerin kabirlerine karanfil bırakarak dua etti. Şehitlikte düzenlenen törene Vali Kadir Çakır, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Arif Hamdi Sazak şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Şehitlikte düzenlenen programın ardından Çapanoğlu Büyük Camide şehitler için Mevlidi Şerif okutuldu. Mevlit sonrası valiliğimiz tarafından vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu.

Milli Birlik Ruhu ve Demokrasi Zaferi Konulu Konferans Verildi
Şehitlik ziyareti ve mevlidi şerifin ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda konferans verildi. Araştırma Görevlisi Dr. Arif Edip Aksu, Milli Birlik Ruhu ve Demokrasi Zaferi konulu konferans verdi.

Konferans sonrası Vali Kadir Çakır, Aksu’ya verdiği konferanstan dolayı teşekkür ederek günün anısına 15 Temmuz Anıtı hediye etti.