Yozgatlı Dernekler Federasyonu ve Sorgun Belediyesi tarafından düzenlenen ağaç dikme etkinliğinde 15 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Çatmasöğüt Mahallesi doğusunda bulunan tepede gerçekleştirilen fidan dikiminde yaptığı açıklamada, 750 dönümlük alanı ağaçlandırmak istediklerini belirtti.

Şimşek, "Bundan 25 yıl önce ilçemizin güney tarafı ağaçlandırıldı ve orada oluşturulan orman şehrin akciğeri oldu. Şimdi de doğu tarafını ağaçlandıracağız. 10 bin adet Yozgatlı Dernekler Federasyonu, 5 bin adet de belediyemiz tarafından fidan temin edildi. 28 okuldan gelen bin 153 öğrenciyle birlikte 15 bin fidanı biraz sonra toprakla buluşturacağız" dedi.

Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç da Yozgat'ın değişik bölgelerinde her yıl bu tür ağaç dikme etkinlikleri düzenlediklerini söyledi.

Federasyona bağlı derneklerle Orman Genel Müdürlüğüne müracaat ederek fidan talebinde bulunduklarını vurgulayan Koç, "Federasyonumuza tahsis edilen 60 bin fidanın 10 bin tanesini Sorgun Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sorgun Kaymakamlığının katkılarıyla bize tahsis edilen bu alana dikiyoruz. Bundan böyle de Yozgat'ta ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek." diye konuştu.

Konuşmaların ardından, protokol mensupları ve etkinliğe katılanlar, 15 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Programa, Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç, İlçe Emniyet Müdürü Bahadır Özdemir, Milli Eğitim Şube Müdürü Musa Öcal, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.