14 Türk Bayrağı Dikiliyor

Sarıhacılı Mahallesi’nde açılışı yapılan Yöresel Ürünler Konağı’nın arka kısmında bulunan hakim tepeye Yozgat’ın 14 ilçesini temsilen, 14 adet Türk Bayrağı dikiliyor.
Yayınlanma tarihi: 17 Aralık 2015, Perşembe günü, saat: 09:56

Yozgat Belediyesi tarafından önceki günlerde Sarıhacılı Mahallesi’nde açılışı yapılan Yöresel Ürünler Konağı’nın arka kısmında bulunan hakim tepeye Yozgat’ın 14 ilçesini temsilen, 14 adet Türk Bayrağı dikilecek.

Doğu ve Batı’yı birbirine bağlayan E-88 Karayolu’nun Ankara istikameti yönündeki girişinde bulunan yüksek noktalarda dalgalanacak olan bayraklar Köseoğlu ve Şeyhosman Mahallesi’nin bir kısmından görülebileceği gibi Saray Köyü mevkiinden de görülebilecek.

Bayrakların dikileceği tepede ışıklandırma çalışması da yapacak olan Yozgat Belediyesi, bu şekilde şehrin giriş noktası olan bölgeye hem görsel, hem de manevi bir güzellik katacak. Yozgat'tan geçen insanlar yıllardır vatanı için canını feda eden şehitlerimizide anmış olacaklar.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, şehitlerimizi ve ilçelerimizi temsil edecek olan bayraklar için yaptığı açıklamada, "Bayrak direkleri dikildikten sonra tepenin mevcut doğal halini bozmadan çevre düzenlemeleri yapacağız. Daha sonra fizibilite çalışmalarının olumlu sonuç vermesi halinde  doğal görünümlü bir şelale çalışması başlatmayı düşünüyoruz. Bu mevkide ışıklandırma çalışmalarıda hızla devam edecek ve Yozgat'ın karanlık girişi aydınlatılacak. Bayrak direkleri yaklaşık olarak 3 gün içerisinde dikilecek ve Türk Bayraklarını en kısa sürede dalgalandıracağız. 14 Bayrak ile 14 ilçemizi temsil ederken, şehitlerimizi de anmış olacağız." dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki