Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı başkanlığında oluşturulan kriz masası toplantısı Valilik makamında gerçekleştirilen toplantıda, Vali Yazıcı, “Vatandaşları uyararak kar lastiği ve zincir olmadan yola çıkmayın” dedi.

Toplantıya Vali Abdulkadir Yazıcı’nın yanı sıra İl Jandarma Komutanı  Albay Selçuk Yıldırım, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muammer Yanık, Karayolları 65’inci şube şefi Ferdi Taş, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin katıldı.

İki gündür yoğun kar yağışının olduğunu ve yaşanan olumsuzlukları ortandan kaldırmak için gerekli çalışmaların devam ettiğini söyleyen Vali Yazıcı, "Kar yağışı merkez dâhil tüm ilçelerde etkisini gösterdi. Bu neden ilgili müdürlüklerimizle kriz masası oluşturduk. İl genelinde tüm kurumlar üzerine düşen sorumluluklarla ilgili planlama yaptı ve yerine getirildi” diye konuştu.

Kar Lastiği ve Zincir Uyarısı

Tüm kurumların üzerine düşeni yapacağını belirten Yazıcı, “Emniyet ve Jandarma birimlerimiz denetimlerini artıracak. Vatandaşlarımız da bu olumsuz şartlarda kış lastiği ve zincir olmadan yola çıkmasınlar. Tüm bu çalışmalarımızı en kötü durumlara göre hazırladık ve ona göre çalışmalarımızı yürüttük. İnşallah olumsuzluğu çok fazla yaşamadan en az sorunla bu durumu atlatacağız” dedi.

Ekiplerimiz Göreve Hazır

Karla mücadele ekiplerinin her saat göreve hazır olduğuna değinen Vali Yazıcı “İl Özel İdaresi olarak 14 ekibimiz 29 noktada yol açma çalışması yapıyor. 22 greyder, 10 karmak, 12 yükleyici, 8 kepçe ile birlikte çalışmalar devam ediyor. Öğlen saat 12 itibariye 20’si merkez olmak üzere 125 köyümüzün yolu kapalı. Karayolları noktasında ise Kızılcaova yolu hariç faaliyetler devam ediyor. 24 tane bıçaklı ve tuz sericisi aracı, 2 solüsyon aracı, 10 greyder, 8 yükleyiciyle birlikler çalışmaya devam ediyor. En önemli alanımızdan sağlıkta ise 24 tanesi 112 de kullanılmak üzere 61 ambulans hazır bir şekilde bekliyor. 2 paletli, 4 tane de 4 çarpı 4 ambulansımız göreve hazır” diye konuştu.

Toplantının ardından Vali Yazıcı köy yollarında karla mücadele eden İl Özel İdare ekiplerini ziyaret etti.