SORGED uluslar arası projelerle Yozgat gençliğini sınırların ötesine taşımaya devam ediyor… 

Dernek ortaklığında, Ikaros Foundation Romania kurumunun koordinatörlüğünde, 6 Haziran - 9 Haziran tarihleri arasında APV(Gelişmiş Planlama Ziyareti) ile başlayan ve 20-30 Ağustos tarihleri arasında 6 katılımcı birlikte gerçekleştirilen Erasmus Plus Gençlik Değişimleri programı kapsamında "SHARE CULTURE" projesi tamamlandı.

6 farklı ülkeden 38 katılımcının yer aldığı projede Ekolojik tarım, Sağlıklı beslenme, geleneksel tarım yöntemleri, yerel gıdaların tüketilmesinin teşvik Edilmesi, Kültürler Arası Etkileşim ve Yemek Kültürleri gibi pek çok başlık etkili bir şekilde işlendi. Yerinde uygulamalar, ziyaretler ve Sinaia Belediyesinin desteği ile gerçekleştirilen Kültürlerarası Festival ile katılımcılar ve yerel halk üzerinde etki yaratan bir proje süreci gerçekleştirildi. Katılımcılar Romanya başta olmak üzere Macaristan, Hırvatistan, İtalya ve Polonya'dan çok değerli dostluklar ve ileriye dönük ortaklıklar kurarak ayrıldı. 

Grup lideri Davut Metin yaptığı açıklamada. "Çok değerli dostluklar ve ileriye dönük ortaklıklar kurarak ayrıldığımız bu projenin bize çok şey kattığını belirtmek isterim. Ayrıca SORGED'in katkı ve destekleriyle ilerlediğimiz bu yolculuğun sonunda ülkemizi ve derneğimizi hakkıyla temsil etmenin gururunu yaşıyor ve bu yolda bize eşlik eden tüm katılımcı arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum." dedi.