10'uncu Spor Şenlikleri Başladı

Bozok Üniversitesi, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanlığı tarafından organize edilen ve bu yıl 10.’su düzenlenen Bozok Üniversitesi Spor Şenlikleri başladı.
Yayınlanma tarihi: 11 Nisan 2017, Salı günü, saat: 07:45

Bu yıl 10 Nisan - 21 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan ve fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulların katıldığı spor şenliğinde, futbol, voleybol, basketbol, tenis, masa tenisi, satranç, badminton kategorilerinde müsabakalar yapılacak.

Bozok Üniversitesinde her yıl büyük çekişmeye sahne olan ve bu yıl 10.’su düzenlenen Spor Şenlikleri Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Elvan Temoçin ve öğrenciler tarafından spor meşalesinin yakılması ile başladı.

Rektör Karacabey Bozok Üniversitesi 10. Spor Şenliklerini başlatmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi; “Spor Şenliği’ni yapmamızdaki amaç öğrenciler arasında birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağlamak. Yapılacak müsabakalarda centilmenlik anlayışını öğrencilerimizin benimsemesine yardımcı olarak sporun dostluk ve kardeşlik olduğuna dikkat çekmektir. Müsabakaların şenlik havasında ve centilmenlik içerisinde, sakatlanmaların olmadığı bir ortamda geçmesini temenni ediyorum. Müsabakalarda yer alacak öğrenci ve personellerimize şimdiden başarılar diliyorum.”

Şenlik kapsamında ilk gün yapılacak olan futbol müsabakasında Sağlık Yüksekokulu ile Mühendislik Fakültesi futbol takımları karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın başlama vuruşunu Rektör Karacabey yaptı.

Toplamda 12 gün sürecek olan Bozok Üniversitesi 10. Spor Şenlikleri farklı dalların yer aldığı spor müsabakaları ile devam edecek.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki