10 Aralık Dünya İnsan Hakları

Şimşek, 'Toplumların bu alanda göstereceği çaba, şüphe yoktur ki, gelecek nesillere bırakılabilecek en kıymetli mirastır.'
Yayınlanma tarihi: 10 Aralık 2015, Perşembe günü, saat: 09:39

Sorgun Belediye Başkan’ı Ahmet Şimşek 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Başkan şimşek mesajında şunları kaydetti, "Toplumun her kesiminde ırk, cinsiyet, sınıf farkı gözetmeksizin temel hak ve özgürlüklerin korunması, farklılıkları yaşamın bir rengi kabul etmek sureti ile kişilerin birbirlerinin alanlarına saygı göstermesi dünyada sevgi, huzur ve barışı arttırmanın yegâne yoludur. 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyoruz diyen Şimşek, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısında kabul edildi. 10 Aralık 1948 tarihinden itibaren her bireye düşen görev ve sorumlulukların hatırlatılarak insan hak ve özgürlüklerine karşı duyarlılığın arttırılması için Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutlamaktayız." dedi.

Bugün 67. yıldönümünü kutladığımız bu önemli günde başkan Şimşek, mesajının devamında şunları kaydetti. "Toplumların bu alanda göstereceği çaba, şüphe yoktur ki gelecek nesillere bırakılabilecek en kıymetli mirastır. Makam ve mevkiiniz, maddi durumunuz, işiniz, gücünüz, sosyal konumunuz kısacası her koşul değişebilir. Dünün liderleri bugün yerlerini başka liderlere bırakır, dünün kahramanları bugün başka kahramanlara. Her şey değişebilir ama insan olmanın koşulu değişmez. İşte bu gerçekle; bu önemli günde bir tek kişiye bile haksızlık edilmeden, özgürlüklerin temelini oluşturan adaletten yoksun olmadan, tüm insanlığın başta yaşamsal hakkı olmak üzere kazandığı tüm hakları birbirleri karşısında doğru kullanmalarını ve bu şekilde dünya huzurunu ve barışını arttırmalarını temenni ediyorum. 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” 

Etiketler: sorgun   ahmet şimşek  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki