Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Akdağmadeni Devlet Hastanesinde 1.Basamak Genel Yoğun Bakım Şubat ayından itibaren hizmet vermeye başladı.

Akdağmadeni’nde Devlet Hastanesinde 1.Basamak Erişkin Genel Yoğun Bakım Ünitesi 6 yataklı, 1 sorumlu hekim ve 4 hemşire ile hasta kabulüne başladı. Hasta yakınları için ayrıca bilgilendirme odası bulunmakla beraber, yoğun bakım odaları tek kişilik olup, hasta mahremiyeti en ince detayına kadar hazırlanmış durumda. 

Akdağmadeni Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Peyami Duman ilçede devlet hastanesinde  hizmet kalitesini yükseldiğini belirtirken şunları söyledi “Diğer illerdeki  hastanelere hasta sevklerini en aza indirmek, ilçemiz ve hatta bölgemizdeki halkımıza daha iyi hizmet verebilmek adına 6 yataklı erişkin yoğun bakım ünitemiz halkımız hizmetine sunulmuştur. Hasta sevklerinin azalacağı ve hastalarımızın yerinde ve zamanında en kaliteli hizmeti alacakları için çok büyük onur ve mutluluk duymaktayım. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi bir borç bilirim” dedi.

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca; ”Kaliteli hizmet vermek hedeflerimiz arasındadır. Hastalarımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Akdağmadeni’nde yoğun bakımı açtık ve hasta kabulüne başladık. Akdağmadeni’nde endoskopi, sonrasında ameliyathanenin güçlendirilmesi ayrıca yoğun bakımın açılması, sevk oranlarının azaltarak, hasta mağduriyetini önemli ölçüde azaltacaktır. 

Hastalarımıza günlük ihtiyaçlarının yanı sıra vücut silme işlemi, pansuman( gerekli durumlarda), kateter (sonda) değişimi ve bakımı, iki saatte bir pozisyon değiştirme gibi bakımlar da yapılıyor. 1.Basamak Yoğun Bakım da emeği geçen sağlık ekibimi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.